Atskatoties uz 2017.gadu

Jau atkal klāt decembris, kad mums katram ir brīdis pārdomāt paveikto pagājušajā gadā un gatavoties nākamajam. Kamēr pēdējos gados esam pasaulē piedzīvojuši dažādus satricinājumus, tikmēr šajā gadā vismaz politiskajā līmenī Eiropā virsroku tomēr guvis veselais saprāts un ir iemesls būt cerīgākiem par nākotni. Vēlēšanās Nīderlandē, Francijā un Vācijā uzvarēja centriskie spēki, bet sakāvi cieta tie, kuri vēlētos graut Eiropas Savienību. Protams, mums vienmēr jābūt modriem, lai ekstrēmisms negūtu virsroku, tāpēc pie varas esošajiem arvien jāstrādā, lai celtu sabiedrības kopējo labklājību.

Šajā gadā NATO alianse būtiski palielināja klātbūtni Baltijas valstīs un Polijā, kas krietni stiprina mūsu drošību. Diemžēl, Krievijā autoritārā vara nostiprinās, neļaujot attīstīties īstai demokrātijai. Taču Latvija ir daļa Eiropas Savienības un pasaules spēcīgākās militārās alianses, savas attiecības ar kaimiņiem mēs veidojam kopsolī ar sabiedrotajiem. Palielinot valsts budžeta izdevumus aizsardzībai līdz 2% no iekšzemes kopprodukta, Latvija savā simtgadē skaidri demonstrē, ka ir līdzvērtīgs un uzticams partneris NATO valstu saimē.

Es šogad turpināju aktīvi strādāt Eiropas Parlamentā, vadot lielākās frakcijas (Eiropas Tautas partijas) darbu Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā, kā arī Ekonomikas un monetāro lietu komitejā. Pēc vairāk nekā desmit mēnešu darba mēs decembra beigās panācām vienošanos ar Eiropas Padomi par jaunu pret-naudas “atmazgāšanas” direktīvas tekstu – tiks paplašināts patiesā labuma guvēju reģistrs un apgrūtināta darbība tiem, kuri apzināti un ļaunprātīgi apzog sabiedrību, caur ārzonām jeb ofšoriem izvairoties no nodokļu maksāšanas.

Savukārt Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā strādāju pie likumiem, kas veidos jaunu Eiropas Savienības elektroenerģijas tirgus uzbūvi. Mans mērķis ir stiprināt konkurenci enerģētikas tirgū un izskaust negodīgās, tirgu kropļojošās subsīdijas, lai panāktu, ka patērētājiem elektrība ir iespējami lētāka un rēķini mazāki. Nākamgad turpināšu šo darbu, lai iecerētais īstenojas dzīvē.

Situācija Eiropā šogad ir nostabilizējusies. Spēcīga un vienota Eiropas Savienība ir Latvijas interesēs. Uzskatu, ka Latvijai kā pilntiesīgai Eiropas Savienības dalībvalstij ir jāizmanto gan tiesības vienmēr stingri aizstāvēt savu pozīciju, gan iespēja palīdzēt stiprināt Eiropas Savienību. Gatavojoties Saeimas vēlēšanām 2018. gadā, ikvienam jāsaprot, ka katra balss ir svarīga. Saeima, kādu to ievēlēs Latvijas pilsoņi, veidos nākamo valdību un lems par mūsu valsts attīstību.

Novēlu Jums priecīgus Ziemassvētkus un laimīgu, veselības pilnu un mierīgu Jauno gadu!

Ar cieņu,
Krišjānis Kariņš