Eiropas Parlaments izveido izmeklēšanas komiteju “Volkswagen” emisiju skandāla lietā

Šodien, 21. janvārī, Eiropas Parlamenta deputāti plenārsesijā Strasbūrā atbalstīja ierosinājumu izveidot Parlamenta komiteju lielākā Eiropas autobūves uzņēmuma “Volkswagen” (VW) skandāla izmeklēšanai. Komitejā strādās 45 deputāti, tostarp arī Latvijas pārstāvis Krišjānis Kariņš (Vienotība/ETP).

Krišjānis Kariņš norāda, ka VW skandāls ietekmē visu autoindustriju un atstāj negatīvu iespaidu uz Eiropas ekonomiku. “Eiropai jāsaved kopā realitāte ar likumiem. Mēs gadu gaitā esam pieņēmuši likumus, uzturot arvien stingrākas prasības CO2 un kaitīgo izmešu samazināšanai. Un gadiem esam ticējuši, ka jaunie ražojumi ir aizvien videi draudzīgāki. Uzticību ir viegli zaudēt, bet grūti atgūt. Ir jāveido neatkarīga kontroles sistēma, kura nav saistīta ar autoindustriju un kura spētu uzraudzīt ražojumu atbilstību mūsu pašu izvirzītajām vides prasībām,” uzsver deputāts.

Parlamenta izveidotās komitejas uzdevums būs izvērtēt Eiropas Savienības institūciju un dalībvalstu atbildību par pieļautajiem pārkāpumiem. Komiteja uz savu pirmo sēdi sanāks nākošnedēļ, kad ievēlēs arī komitejas vadību. Plānots, ka komiteja gala ziņojumu iesniegs pēc gada.

Kā zināms, Vācijas autobūves gigants ir atzinies, ka gadiem ir aprīkojis tās ražotās dīzeļdzinēju automašīnas ar krāpnieciskām programmatūrām, kas ļauj ieslēgt izplūdes gāžu kontroles ierīces pārbaudes laikā. Braukšanas laikā tās netiek kontrolētas un izmešu daudzums var būtiski pārsniegt pieļaujamo normu.

Krišjānis Kariņš Eiropas Parlamentā strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā