EP komiteja balsos par vienotu ES pieeju sadarbībai ar trešo valstu piegādātājiem enerģētikas jomā

Rīt, 19.jūnijā, Eiropas Parlamenta (EP) Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komiteja balsos par Krišjāņa Kariņa (Vienotība) panākto gala tekstu ar Eiropas Komisiju un Padomi likumprojektam par Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu nolīgumiem ar trešajām valstīm enerģētikas jomā.

Kariņš kā EP pilnvarotais likumprojekta sagatavotājs un pārstāvis sarunās ar Komisiju un Padomi uzsver, ka šis ir būtisks solis Eiropas likumdošanā, lai virzītos uz vienotu dalībvalstu enerģētikas ārpolitiku un ieviestu vienotu pieeju sadarbībai ar starpvalstu piegādātājiem. Likumprojekts ir pirmais konkrētais solis, lai ES dalībvalstis varētu runāt vienā balsī ar trešo valstu piegādātājiem un tas paredz mehānismu, kā Komisijai būtu pieejama informācija par dalībvalstu nolīgumiem ar trešajām valstīm.

Jau ziņots, ka šā gada februārī EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komiteja ar pārliecinošu balsu vairākumu apstiprināja Kariņa izstrādāto likumprojektu par vienotu ES pieeju sadarbībai ar trešo valstu piegādātājiem un līdz ar balsojumu Kariņš tika pilnvarots pārstāvēt Parlamentu trīspusējās sarunās ar Eiropas Komisiju un Padomi par likumprojekta gala tekstu. Kariņš ir pirmais EP likumprojekta virzītājs no Latvijas šajā sasaukumā, kurš piedalās tik augsta līmeņa sarunās par ES likumdošanu.

Likumprojekts “Eiropas Savienības informācijas apmaiņas mehānismi attiecībā uz starpvaldību nolīgumiem starp dalībvalstīm un trešajām valstīm enerģētikas jomā” ir pirmais nozīmīgais solis vienotas ES enerģētikas ārpolitika virzienā un paredz ieviest lielāku caurskatāmību un vienotu pieeju dalībvalstu nolīgumiem ar trešo valstu piegādātājiem enerģētikas jomā.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Papildu informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
mob. tālr. + 371 29484828
epasts: ieva.ziberga@gmail.com
Mājas lapa: http://www.karins.lv