Krišjāņa Kariņa apsveikums Ziemassvētkos un Jaunajā gadā

Dārgie draugi!

 

Vispirms vēlos Jums pateikties par atbalstu un labo sadarbību 2010.gadā!

Šis gads ir bijis notikumiem bagāts. Latvija, spītējot kritiķiem, tomēr ir nostājusies uz stabilitātes un izaugsmes ceļa. Savukārt, tādas valstis kā Grieķija, Īrija, Spānija un Portugāle mācās no mūsu pieredzes, lai rastu ceļu savu finanšu stabilizēšanai.

Šogad esmu piedzīvojis to, ka arī deputāts no mazas valsts Eiropā var daudz ietekmēt, ja tik spēj rast atbalstu no citu valstu politiķiem. Man izdevās panākt, ka Eiropas Parlaments debatē par “Mistral” kara kuģu pārdošanas jautājumu, kad pretēji Latvijas un citu valstu vēlmēm, Francija bija iecerējusi Krievijai pārdot vairākus šādus uzbrukuma tipa kara kuģus. Parlaments ir tiesīgs šādu darījumu apstrīdēt atklātās debatēs, kas veiksmīgi, pateicoties manai iniciatīvai, arī notika. Līdz šai dienai kuģi tā arī vēl nav pārdoti.

Ikdienā Eiropas Parlamentā aktīvi strādāju trīs komitejās, kas sagatavo Eiropas likumdošanu: Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas, Ekonomikas un monetāro lietu un Īpašā krīzes pārvarēšanas komitejā. Šajās komitejās atbalstu un ierosinu iniciatīvas, kas veicina vienotu tirgu un mazina jebkura monopola ietekmi. Tas ir ceļš uz zemākām cenām patērētājiem gan Latvijā, gan citur Eiropā.

Esmu gandarīts par šogad pieņemto Gāzes piegāžu drošības regulu. Tas ir liels solis iedzīvotāju interesēs, jo prasa visām dalībvalstīm nodrošināt vismaz divus neatkarīgus gāzes piegādes ceļus. Tas izbeigs mūsu gāzes piegāžu izolētību un 100% atkarību no Krievijas gāzes. Topošajā Eiropas enerģētikas infrastruktūras attīstības priekšlikumā Baltijas valstu izolētības likvidēšana ir minēta starp galvenajām prioritātēm. Es strādāšu, lai šī Latvijai nozīmīgā prioritāte tiktu arī pieņemta un Baltijas valstis varētu integrēt visu Eiropu aptverošā vienotā enerģētikas tīklā.

Ekonomikas un monetāro lietu komitejā Latvijai svarīgākās diskusijas šogad bija par eirozonas paplašināšanu, kas rezultējās ar Igaunijas uzņemšanu tajā. Tāpat Latvijai nozīmīgs darbs notiek pie Eiropas kopējās ekonomikas pārvaldības uzlabošanas. Grieķijas un Īrijas krīzes ir stiprinājušas manu pārliecību, ka Eiropai (arī Latvijai) ir vajadzīga daudz stingrāka valstu finanšu pārraudzība, lai “slinkās” valstis neved postā strādīgās. Mums ir svarīgi, lai Latvijas šī brīža atbildīgā politika netiktu iedragāta citu valstu nespējas vai nevēlēšanās dēļ savest kārtībā savas valsts finanses. Neviena ģimene un neviena valsts nevar ilgstoši dzīvot uz parāda. 2011.gadā turpināšu aktīvi strādāt pie šī jautājuma kā viens no likumdošanas izstrādātājiem.

Novēlu Jums Priecīgus Ziemassvētkus, kā arī veselību un gaišu prātu nākamajā, 2011.gadā! Ceru uz Jūsu atbalstu un sadarbību arī nākotnē!

Ar cieņu,

Krišjānis Kariņš

Eiropas Parlamenta deputāts