Energoefektivitāte ir veids kā atbalstīt mūsu pašu tautsaimniecību

Eiropas Parlamenta sesijā Strasbūrā, debatējot par Eiropas Savienības Energoefektivitātes rīcības plānu, Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība, ETP) uzsvēra energotaupības lomu Eiropas Savienības dalībvalstu tautsaimniecības attīstības veicināšanā.

„Mēs zinām, ka nākotnē naftas un gāzes cenas mums tikai pieaugs, jo šie resursi kļūst aizvien grūtāk pieejami un dārgāk iegūstami. Tas nozīmē, ka nākotnē, ja nemainām savu uzvedību, mēs arvien vairāk eksportēsim mūsu pašu naudu ārpus Eiropas Savienības uz trešajām valstīm. Ir vienkāršs veids, kā apturēt šo naudas eksportu no Eiropas Savienības – taupot enerģiju. Taupot enerģiju, mēs faktiski iegūstam naudu, ko varēsim ieguldīt nevis trešo valstu, bet mūsu pašu tautsaimniecībās,” uzsvēra Kariņš, aicinot atbalstīt sagatavoto ziņojumu.

Savā uzrunā Kariņš arī norādīja uz Eiropas Savienības lielo atkarību no importētajiem energoresursiem:Eiropā, salīdzinot ar mūsu vajadzībām, fosilos resursus mēs iegūstam nedaudz, tamdēļ esam spiesti importēt naftu un gāzi no Tuvajiem Austrumiem un no Krievijas. Šī importa atkarība, kurai ir auguša tendence, arī nozīmē to, ka mums kļūst aizvien grūtāk objektīvi veidot attiecības ar šīm valstīm.”

Eiropas Parlaments atbalstīja Ziņojumu par Energoefektivitātes rīcības plānu, kas paredz līdzšinējā 2006.gadā pieņemtā plāna pārskatīšanu. Ziņojumā uzsvērts, ka, lai gan daudz kas ir sasniegts kopš Energoefektivitātes rīcības plāna pieņemšanas 2006. gadā, tomēr politiskā un ekonomiskā situācija kopš tā laika ir būtiski mainījusies. Tāpēc ES energoefektivitātes politika neapšaubāmi ir jāpārskata, lai to pielāgotu pašreizējām prioritātēm un norisēm.

Krišjānis Kariņš EP strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā, kā arī īpašajā Finanšu, ekonomikas un sociālās krīzes komitejā.

Papildus informācija:
Jānis Patmalnieks
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomnieks
mob. tālr. Nr. +371 26452855
epasts: janis.patmalnieks@europarl.europa.eu
Mājas lapa: http://www.karins.lv