Kariņš pārstāvēs Parlamentu sarunās ar dalībvalstīm par Eiropas elektroenerģijas tirgus nākotni

Rīt, 27. jūnijā, notiks pirmās Eiropas Parlamenta (EP) un Padomes jeb dalībvalstu sarunas par gala redakciju Krišjāņa Kariņa (Jaunā Vienotība/ETP) virzītajiem likumprojektiem, kas noteiks, kāds būs Eiropas elektroenerģijas tirgus tuvākajā desmitgadē. Ar EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komiteja (ITRE) doto mandātu, Krišjānis Kariņš pārstāvēs Parlamenta viedokli šajā sarunās.

 

“Eiropas Parlaments ir skaidri definējis savu nostāju – mēs vēlamies redzēt funkcionējošu elektrības tirgu nākotnē, tādu, kurā nav subsīdiju un elektrība brīvi plūst pāri valstu robežām,” uzsver likumprojektu autors Krišjānis Kariņš.

 

Likumprojekti – Regula par elektroenerģijas iekšējo tirgu un Direktīva par kopīgiem noteikumiem – iekļauj tādus jautājumus kā pārvades sistēmu operatoru ciešāka sadarbība, valsts iejaukšanās, mazo ražotāju iesaiste, vienotu noteikumu piemērošana visiem tirgus dalībniekiem, kā arī subsīdiju izskaušana un patērētāju rēķinu vienkāršošana.

 

Sarunas starp Parlamentu un Padomi tiks uzsāktas ar Bulgārijas ES prezidentūru. Plānots, ka darbs pie likumprojektiem noslēgsies līdz šī gada beigām Austrijas ES prezidentūras laikā.

 

Krišjānis Kariņš starptautiskās nevalstiskās organizācijas “VoteWatch Europe” pētījumā par ietekmīgākajiem EP deputātiem enerģētikas politikas jomā ieņem ceturto vietu. Krišjānis Kariņš Eiropas Parlamentā strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā, Ekonomikas un monetāro lietu komitejā un Īpašajā komitejā naudas atmazgāšanas novēršanai un finanšu noziegumu izpētei.

 

Papildu informācija: Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece
Tālr.: + 371 29484828
E-pasts: ieva.ziberga@gmail.com
www.karins.lv