Kariņš virza ES enerģētikas politiku

Eiropas Parlaments pēc garām diskusijām ar dalībvalstīm un Eiropas Komisiju ir apstiprinājis jaunus, ambiciozus Eiropas Savienības (ES) mērķus atjaunojamo energoresursu izmantošanā (32%) un energoefektivitātē (32,5%), kuri sasniedzami līdz 2030. gadam. Kā norāda Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš, šie mērķi ir skaidrs signāls un iespēja tiem uzņēmumiem, kuri ražo preces un pakalpojumus, izmantojamus atjaunojamo energoresursu jomā un energoefektivitātes uzlabošanai, jo pieprasījums pēc šīm tehnoloģijām turpinās augt vēl straujāk. ES savas prioritātes ir vēl skaidrāk nostiprinājusi.

 

“Latvijai tā ir zelta iespēja veicināt uzņēmējdarbību šajā jomā, jo šie jaunie mērķi nozīmē, ka nākamajos 10 gados Eiropas Savienībā būs garantēts pieprasījums pēc efektīviem risinājumiem. Tā ir iespēja mūsu uzņēmiem piedāvāt un radīt inovatīvas preces un pakalpojumus tirgum ar 500 miljoniem iedzīvotāju, kas noteikti ir jāizmanto,” uzsver Krišjānis Kariņš.

 

Vienlaikus, jo vairāk ražosim un izmantosim energoavotus, kas ir mūsu pašu, jo mazāk būsim atkarīgi no importētiem resursiem, kas lielākoties nāk no Krievijas.

 

Krišjānis Kariņš arī ieskicē kopējo Eiropas enerģētikas politikas virzienu: “Ja šo skatām kopā ar citiem likumiem, kas top Eiropā, tad skaidri ir redzams virziens, kurā mēs dodamies, – lielāka konkurence, mazāk monopolu, prom no regulētām cenām un izvēles brīvība kopā ar jaunām tehnoloģijām nozīmē, ka ilgtermiņā cilvēki maksās mazāk par patērēto elektrību, par patērēto  siltumu.”