Krišjānis Kariņš piedalīsies augsta līmeņa konferencē par ES enerģētikas politiku

Rīt, 23. februārī, Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība/ETP) piedalīsies Otrajā Eiropas Savienības Enerģētikas samitā Briselē, kurā tiks diskutēts par ES enerģētikas politikas attīstību pēc Parīzes Klimata konferences.

EP deputāts, lielākās parlamenta politiskās grupas – ETP – enerģētikas politikas koordinators Krišjānis Kariņš ir aicināts konferencē teikt runu par dabasgāzes lomu enerģētikā, ģeopolitiku un priekšnosacījumiem funkcionējošam enerģētikas tirgum Eiropas Savienībā.

Šī ir otrā šāda mēroga augsta līmeņa konference. Samits notiek laikā, kad Eiropas Komisija ir nākusi klajā ar jauniem likumdošanas priekšlikumiem enerģētikas politikas jomā, lai stiprinātu Eiropas virzību uz Enerģētikas savienību. Konferencē tiks diskutēts par tādām nozīmīgām tēmām kā enerģētikas drošība, atjaunojamo enerģētikas resursu izmantošanas, energoefektivitātes lomas pieaugums, reģionālā sadarbība, infrastruktūras attīstība un CO2 izmešu samazināšanas politiku.

Plānots, ka konference pulcēs aptuveni 1000 dalībnieku. Tajā būs pārstāvētas gan nacionāla, gan Eiropas līmeņa institūcijas, industrijas, pilsoniskās sabiedrības un mediju pārstāvji. Pilna informācija par samitu un tā norisi pieejama šeit: http://energypolicysummit.eu/ .

Krišjānis Kariņš EP strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.