Latvijas atrodas stratēģiskas izvēles priekšā

Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība) raksturojot situāciju ar Latvijas iesaistīšanos projektos, kas saistīti ar atomelektrostaciju (AES) celtniecību, uzsvēra, ka Latvija šobrīd atrodas stratēģiskas izvēles priekšā – palielināt savu enerģētisko neatkarību no Krievijas vai turpināt slīgt arvien dziļākā atkarībā.

„Šobrīd Krievija sāk runāt par to, ka vēlas Kaļiņingradā būvēt atomelektrostaciju. Ja tas tā notiek, tad Latvija nākamos 20-30 gadus būs vēl lielākā atkarībā no Krievijas. Tāpēc Baltijas valstīm ir jārīkojas daudz aktīvāk, virzot uz priekšu atomelektrostacijas būvniecības projektu Visaginā, citādi parīt mēs pamodīsimies vēl lielākā atkarībā no mūsu austrumu kaimiņa,” intervijā radio SWH teica Kariņš.

Kariņš norādīja, ka pastāv aizdomas, ka Krievija apzināti mēģina kavēt Visaginas AES projekta tālāku virzību, atrunājot iespējamos stacijas celtniekus no sadarbības. „Krievijai ir daudz ko zaudēt, mums – iegūt,” uzsvēra Kariņš, piebilstot, ka, viņaprāt, bez Eiropas Savienības iesaistīšanas šo projektu varētu būt grūti realizēt. „Vispirms Latvijas politiķiem jārunā vienā valodā un tādā pašā valodā jārunā ar kolēģiem Lietuvā un Igaunijā. Tikai tad mūs arī sadzirdēs un mēs panāksim savu,” teica Kariņš.

Runājot par AES saražotās elektroenerģijas cenām, Kariņš uzsvēra, ka atšķirībā no dabasgāzes cenu, par kuru zināms, ka nākotnē tā tikai pieaugs, kodolenerģijas cena ir ļoti stabila un prognozējama.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā, kā arī īpašajā Finanšu, ekonomikas un sociālās krīzes komitejā.


Papildus informācija:

Ieva Zīberga

Eiropas Parlamenta deputāta

Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos

mob. tālr. +371 29484828

epasts: ieva.ziberga@gmail.com

Mājas lapa: http://www.karins.lv