Monopols enerģētikā nozīmē dārgas cenas un nedrošas piegādes

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība, ETP) debatēs par Eiropas enerģētikas stratēģijas 2011. – 2020.gadam ziņojumu, aicināja kolēģus to atbalstīt, lai, īstenojot iestrādātās ieceres infrastruktūras izbūvē, Eiropas Savienības iedzīvotāji saņemtu drošas enerģijas piegādes par iespējami zemāko cenu.

„Izolētība enerģētikas jomā nozīmē kāda monopola īpašo īpatsvaru šajā tirgū, kas iedzīvotājiem savukārt nozīmē gan nedrošas piegādes, gan dārgas cenas. Šajā ziņojumā ir risinājums: infrastruktūra, infrastruktūra, infrastruktūra. Izbūvēsim enerģijas tīklu starpsavienojumus Eiropas Savienībā, lai iedzīvotājiem būtu iespējami zemakās cenas un piegādes drošība, ” aicinot atbalstīt ziņojumu, uzsvēra Kariņš.

Šonedēļ EP sesijā Strasbūrā deputāti atbalstīja topošā jaunā Eiropas enerģētikas stratēģijas 2011. – 2020.gadam ziņojumu. Stratēģija paredz trīs mērķus: pirmais mērķis ir pāreja uz zema oglekļa emisiju, otrais – nodrošināt visiem energoapgādes drošību, bet trešais mērķis ir nodrošināt, ka pirmie divi mērķi nostiprina ES konkurētspēju un visi patērētāji saņem enerģiju par pieņemamām cenām.

Krišjānis Kariņš EP strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā, kā arī īpašajā Finanšu, ekonomikas un sociālās krīzes komitejā.

Papildus informācija:
Jānis Patmalnieks
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomnieks
mob. tālr. Nr. +371 26452855
epasts: janis.patmalnieks@europarl.europa.eu
Mājas lapa: http://www.karins.lv