Krievijas interesēs šobrīd ir veicināt nemierus Latvijas teritorijā

To Kariņš atzina intervijā portālam «Apollo».

«Es ļoti nepiekrītu sazvērestības teorijām, un man ļoti traucē diskusijas par šādām lietām, bet man šķiet, ka šajā parakstu vākšanā mēs faktiski redzam Krievijas ārpolitikas aktīvo darbību, uzkūdot nacionālas jūtas starp ārzemēs dzīvojošiem krieviem. Acīmredzot tas tiek darīts ar kādu tālejošu domu, ka tas nāktu Krievijas valsts interesēm par labu. Kaut gan, ja Krievija reāli domātu par savām interesēm, tad tai, kā jebkurai valstij, interesētu miermīlīgi kaimiņi, kas ir saliedēti un pēc iespējas bagāti,» norādīja Kariņš.

«Visnekaitīgākajā gadījumā tā [parakstu vākšana] varētu būt ļoti ērta sagadīšanās, bet es drīzāk domāju, ka tā ir organizēta darbība,» uzsvēra Kariņš.

Viņš atzīmēja, ka mērķis no Krievijas puses ir nedaudz mainījies. «Acīmredzot tagad [no Krievijas puses] tiek meklēti un veicināti nemieri Latvijā, un mūsu uzdevums ir panākt pretējo -panākt mieru.»

Kariņš tāpat uzsvēra, ka viņam nav skaidrs, kā Latvijas nepilsonis [Vladimirs Lindermans] var organizēt šādu parakstu vākšanu. «Ja es kā Latvijas pilsonis Vācijā kūdītu pret vācu valodu, valsts varas iestādes noteikti atrastu kādu veidu, kā mani laipni pavadīt līdz valsts robežai un nodrošinātu arī to, ka es to šķērsoju,» teica Kariņš.

Šobrīd notiekošos procesus sabiedrībā, kur uzjundījuši etniskie konflikti Kariņš salīdzināja ar paaugstinātu ķermeņa temperatūru slimniekam. «Tas ir kā temperatūra cilvēkam. Temperatūra pati par sevi nav nekas, bet tā norāda, ka organismā kaut kas nav kārtībā. Tad ir jautājums – kas tas ir. Šajā gadījumā, neskatoties uz Krievijas ārpolitikas centieniem, tas negatīvais ir, ka mūsu valstī šādai domai [par krievu valodu kā otro valsts valodu] ir dzirdīgas ausis,» uzsvēra Kariņš.

Kariņš uzskata, ka mainīt kaut ko iespējams, vienīgi mainot izglītības sistēmu, kur mācību iestādes nebūtu sadalītas latviešu un krievu skolās, bet bērni mācītos kopā – vienīgi latviešu valodā. «Tas nozīmē, ka nevarēs neko mainīt šodienas apziņā, bet, mainot izglītības sistēmu, mums ir iespēja mainīt apziņu nākotnē,» tā Kariņš.