Eiropas Parlamentā notiks ekskluzīvs filmas “Prāta Vētra: starp krastiem” seanss

Rīt, 1.martā, Eiropas Parlamentā Briselē notiks Latvijā jau atzinību guvušās dokumentālās filmas “Prāta Vētra: Starp krastiem” ekskluzīvs seanss. Filmas demonstrēšanā klāt būs arī filmas režisors Sandijs Semjonovs un operators Edgars Dubrovskis. Filmas demonstrēšanu Eiropas Parlamentā organizē deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība/ETP)

Filma ir stāsts par “Prāta Vētras” un mūsu valsts ceļu. Par nepadošanos un spītību. Par neatlaidību, krišanu un atkal celšanos. Grupa “Prāta Vētra” ir gandarīta par filmas seansu arī ārpus Latvijas: “Ziņa par dokumentālās filmas izrādīšanu ārpus Latvijas kinoteātriem mūs ļoti iepriecina, un mēs ceram, ka skatītāji gan smiesies, gan raudās tāpat kā mēs paši, pirmo reizi noskatoties filmu Rīgā.”

Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš uzsver: ““Prāta Vētra” ir viens no mūsu mūzikas dārgumiem, kas guvis arī starptautisko atzinību. Grupa soli pa solim izaugusi līdz mūsdienu popmūzikas ikonai Latvijai. Mums ir jālepojas ar mūsu mūzikas talantiem un jāpalīdz tiem kopā ar Latvijas vārdu izskanēt aizvien plašāk pasaulē.”

Filma “Prāta Vētra: starp krastiem” ir dokumentāls stāsts par četriem draugiem – par četriem atšķirīgiem, taču sirdī līdzīgiem skolas biedriem. Viņi piedzima 1970.gadu vidū, izauga ar padomju multfilmām un tukšajiem veikalu plauktiem. Latvijas valsts neatkarības priekšvakarā viņi izveidojot jaunu grupu “Prāta vētra”. Filmā grupa atklāti stāsta par kopā būšanu, krīzēm un prieka brīžiem. Skatītājiem būs iespēja būt klāt grupas jaunākā albuma tapšanas procesos Berlīnē un redzēt vēsturiskus kadrus no arhīviem.

Filmu veidojuši: Sandijs Semjonovs, Audinga Kucinskaite, Undīne Buka, Gundars Rēders un Edgars Dubrovskis. Filma tapusi studijā “SKUBA films”.