Kariņš piedalīsies augsta līmeņa konferencē par pāreju uz tīru enerģiju Eiropas Savienībā

Rīt, 7. novembrī, Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība/ETP) piedalīsies Eiropas Parlamenta un Komisijas rīkotajā augsta līmeņa konferencē Briselē, kurā tiks meklēti risinājumi finansējuma piesaistei pārejai uz tīru enerģiju, veicinot nodarbinātību un ekonomikas izaugsmi Eiropas Savienībā.

Krišjānis Kariņš, kā Eiropas Parlamenta atbildīgais virzītājs likumprojektiem par Eiropas elektrības tirgus nākotnes uzbūvi, iepazīstinās kongresa dalībniekus ar redzējumu, kā attīstīt vienotu elektroenerģijas tirgus.

Viņš uzsver, ka  šobrīd Eiropas elektroenerģijas tirgus darbību traucē pastāvošās barjeras tirdzniecībai starp dalībvalstīm, kā arī daudzie un atšķirīgie atbalsta mehānismi, tostarp arī obligātie iepirkumi. “Jaunie elektrības tirgus uzbūves likumprojekti paredz ieviest patiesi vienotu elektrības tirgu Eiropas Savienībā, tā stiprinot konkurenci un samazinot patērētājiem izmaksas,” norāda Krišjānis Kariņš.

Konferenci atklās Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Antonio Tajānī. Konferences ietvaros plānotas  diskusijas par to, kā nodrošināt pāreju uz tīru enerģiju, par ES finansiālā atbalsta lomu enerģētikas jomā tagad un nākotnē, kā arī par nepieciešamajām investīcijām enerģētikas projektos. Konferencē piedalīsies politikas līderi un tās veidotāji, investori, enerģētikas tirgus dalībnieki un nozares pārstāvji.

Konference notiks Briselē, Eiropas Parlamenta plenārsēžu zālē. Sākums plkst. 9:30.  

Konferencei varēs sekot līdzi arī tiešraidē:
Rīta sesija no 10:30 (LV laiks) ŠEIT
Pēcpusdienas sesija no 15:15 (LV laiks) ŠEIT 

 

Krišjānis Kariņš Eiropas Parlamentā strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā. Viņš ir iekļauts starptautiskās nevalstiskās organizācijas “VoteWatch Europe” pētījumā par ietekmīgākajiem EP deputātiem enerģētikas politikas jomā, ieņemot ceturto vietu.